W Res Global Investment stawiamy na stały rozwój naszych kompetencji. Dlatego staramy się być wszędzie tam, gdzie spotyka się branża OZE, aby wymieniać się doświadczeniami oraz poszukiwać nowych rozwiązań. Bez wątpienia takim wydarzeniem był Kongres 3W.
Czym jest Kongres 3W?
Kongres 3W to jedno z najważniejszych wydarzeń dla rynku energetycznego nad Wisłą, zainicjowana w 2021 roku przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Główny obszar zainteresowań uczestników Kongresu skupia się wokół problematyki wody, wodoru i węgla nieenergetycznego – stąd skrót 3W – a więc najważniejszych surowców dla energetyki. Kongres ten jest największym wydarzeniem w tej części Europy, skupiającym wybitnych ekspertów i przedsiębiorców zajmujących się problematyką transformacji energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.
Celem Kongresu jest wymiana doświadczeń, nawiązanie współpracy i poszukiwanie nowych idei oraz rozwiązań technologicznych pozwalających na efektywne i ekologiczne wykorzystanie wody, wodoru i węgla w energetyce oraz w gospodarce. W każdym razie właściwie dla każdego, kto zajmuje się zieloną energią Kongres 3W jest niezwykle istotnym wydarzeniem, w którym po prostu warto uczestniczyć. Dlatego podczas obrad nie mogło zabraknąć Res Global Investment.
Rozwój jest najważniejszy – nasze uczestnictwo w Kongresie 3W
Ostatni Kongres 3W odbył się w dniach 27-28 listopada 2023 r. w Warszawie. Uczestnictwo w nim przedstawicieli Res Global Investment było szansą do zaprezentowania naszej działalności, poznania niezwykle ciekawych osób oraz wysłuchania wykładów, które pozwoliły nam zdobyć cenną wiedzę o najnowszych trendach z zielonej energetyce. Wysłuchaliśmy prezentacji m.in. Michio Kaku, Andrzeja Dragana oraz Fionna Ferreiry.
Michio Kaku to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych uczonych naszych czasów, futurolog, profesor nauk fizycznych i autor m.in. 4 bestsellerów NY Timesa. Doktor Kaku pracuje m.in. nad ujednoliceniem teorii pola Einsteina. Zajmuje się także przewidywaniem trendów wpływających na nasz styl życia, biznes, finanse czy medycynę. Natomiast Andrzej Dragan jest profesorem fizyki Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapoire, zajmującym się nie tylko pracą naukową, ale również popularyzacją wiedzy. Profesor Dragan z pewnością jest nietuzinkową postacią. Oprócz nauki zajmuje się również muzyką, fotografią i filmem. Fionn Ferreira, 22-letni student chemii, który w wieku 18 lat wygrał konkurs naukowy Google Science Fair. Udziela się również jako mówca motywacyjny na różnego rodzaju eventach.
Poza tym podczas Kongresu odbył się konkurs Talenty Jutra, wyłoniono 23 najlepsze projekty i nagrodziło każdego ze zdolnych, młodych i obiecujących naukowców nagrodą w wysokości 25 tyś zł. To pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w pokoleniu początkujących naukowców. Ich sukcesy cieszą tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że zielona energetyka potrzebuje rozwoju technologii, który nie może nastąpić bez intensywnej pracy naukowców.